Link - www.linia.pl Link - Banner - ReklamaLogo serwisu jakiegoś
Index
Psychologia
Astrologia
Zdrowy styl życia i odżywiania
Kuchnia
Felieton
O nas
Napisz
Archiwum
Poprzednie artykuły:
szukaj tutaj...
CO TO JEST ASTROLOGIA?
Astrologię możemy uznać za system symboli oparty na astronomii. Jest ona wiedzą i sztuką jednocześnie. Może być rozumiana i uprawiana na różnym poziomie. Ale w żadnym wypadku nie ma nic wspólnego z horoskopami gazetowymi, które tworzą często dziennikarze nie znający się na prawdziwej astrologii.
     Można powiedzieć, że jest to zabawa w astrologię i tak należy ją traktować. Prawdziwy horoskop można zrobić tylko na podstawie indywidualnych danych człowieka, to znaczy dokładnego czasu i miejsca urodzenia. Prognoza astrologiczna nie jest wróżbiarstwem.
     Obecnie astrologia stała się interdyscyplinarną dziedziną nauki, w której widoczny jest ogromny wpływ psychologii.
      Pokazuje, że człowiek poddany jest wpływom Kosmosu i określa jakie znaczenie może mieć dla niego konkretne ułożenie planet. Badania kliniczne i statystyczne wykazują, że wszystkie elementy składające się na Wszechświat wzajemnie na siebie oddziaływują. Tym samym planety mogą wpływać na człowieka, jego charakter, zachowanie i zdrowie.
KTO POTRZEBUJE ASTROLOGII?
     Dzięki astrologii odkrywamy cel i kierunek swojego życia oraz możemy poznać nieznane nam cechy własnej osobowości. Dziedzina ta pokazuje jaki wpływ mają planety na organizm człowieka i jego funkcjonowanie. Odgrywa więc wcale niemałą rolę w diagnozowaniu i profilaktyce chorób. Astrologia zajmuje się również stosunkami międzyludzkimi.
     Uświadamia nam co dzieje się w relacjach, jak i kiedy można dokonać zmiany, aby żyło się bardziej satysfakcjonująco.
      Posługując się astrologią można określić jakość ludzkich zachowań a także wpływ "przebiegu" aktualnych planet na życie człowieka. Jednakże należy pamiętać, że każdy zachowuje swobodę wyboru i odpowiedzialność za siebie. Właściwie to astrologia skłania człowieka do aktywnego kierowania swoim życiem.

CO MOŻNA UZYSKAĆ DZIĘKI ASTROLOGII?
     W ostatnich latach widoczny jest w astrologii ogromny wpływ psychologii, co znacznie przybliżyło ją do współczesnego człowieka.
     Astrologia najbardziej przydaje się tym ludziom, którzy szukają lepszego kontaktu ze sobą, są zagubieni i poszukują swojej drogi życiowej.
     Poprzez zaszyfrowany system symboli można odkryć swoją prawdziwą tożsamość, poznać własną wewnętrzną siłę psychiczną, oraz potencjały twórcze i predyspozycje.
     Zamiast biernie przyjmować zewnętrzne wpływy, stając się ofiarą planetarnych energii można wykorzystać swój urodzeniowy horoskop jako przewodnik po ścieżce rozwoju.

Dieta dla znaków zodiaku

BARAN - nadwaga może być skutkiem nadmiernego jedzenia. Stan ten występuje wtedy, gdy Baran nie może wyrazić siebie w działaniu. Aby prawidłowo funkcjonować, powinien spożywać produkty, które pobudzają przepływ energii w ciele i oczyszczają krew. Należy jeść zarodki pszenne, brokuły, masło orzechowe, wszelkie produkty bogate w witaminę C. Dieta powinna być bogata także w żelazo. Wskazane jest ograniczenie napojów rozgrzewających, szczególnie alkoholu. Koniecznie powinien Baran uprawiać sport.

BYK - wyróżnia się ogromną potrzebą przyjemności, często kulinarnych. Szczególne upodobanie ma do potraw ciężkich i słodkich. Chociaż dobrze toleruje białko zwierzęce, powinien jednak zastępować je częściej roślinnym. Dieta Byka musi być bogata w wapń i mikroelementy. Jeśli występuje nadwaga zalecana jest jednodniowa głodówka raz w tygodniu oraz rezygnacja z tłustych i słodkich potraw na konto sałatek.

BLIŹNIĘTA - aby wzmocnić swój system nerwowy, powinny jeść często potrawy bogate w witaminy z grupy B, a więc mięso, soję, wątrobę i sery. Wskazane są tu produkty jarskie, lekkie, ale urozmaicone. Posiłki należy jeść często, w małych porcjach. Bliźnięta mogą objadać się słodyczami, które u nich nie mają żadnego wpływu na tycie. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku.

RAK - często je w pośpiechu i za dużo, co w efekcie powoduje nadwagę i schorzenia żołądka. W diecie Raka szczególne miejsce powinny zając produkty o działaniu kojącym i moczopędnym, bogate w potas. Należą do nich banany, truskawki, migdały, tuńczyk. Ważne jest, aby osoby te prowadziły regularny i higieniczny tryb życia.

LEW - je w nadmiarze, gdy przeżywa stres. Najczęściej jest to wynikiem braku uznania. Posiłki Lwa powinny być wykwintne i spożywane w miłej atmosferze. Wskazane są tu produkty o małej zawartości cholesterolu, takie które mają wpływ na obniżenie ciśnienia. Polecane są więc: marchew, szparagi, kapusta, drób, miód. Niewskazane są dla Lwa napoje rozgrzewające i ostre przyprawy. Konieczne jest uprawianie sportu, np. tenisa.

PANNA - stres odbija się u niej najbardziej niekorzystnie na jelitach. Aby zachować zdrowie, potrzebuje więc przede wszystkim produktów wysokobiałkowych i bogatych w witaminy z grupy B. Polecane są produkty zbożowe, szczególnie ryż brązowy, soja, a także chude mięso, sardynki, kiełki. Panna powinna stosować żywność naturalną najlepiej z uwzględnieniem diety makrobiotycznej. Ponieważ instynktownie zwraca uwagę na dobór właściwych produktów, nie powinno być problemów w kwestii doboru odpowiedniego sposobu odżywiania.

WAGA - poddając się stresom może wpaść w prawdziwe szaleństwo objadania się słodyczami. Emocjonalnym odpowiednikiem pożądania słodkości jest tu chęć zasługiwania na pozytywną ocenę. Dlatego też często jest tak miła dla wszystkich. Gdy Waga zaczyna tyć, powinna zamienić ciężkie łakocie na owoce i delikatne niskokaloryczne desery. Najlepiej byłoby wprowadzić do swojej diety większą ilość jogurtów i sałatek owocowych. Należy natomiast ograniczyć stosowanie ostrych przypraw, serów żółtych i warzyw kapustnych. Bardzo pomocne w zachowaniu właściwej sylwetki jest dla Wagi uprawianie aerobiku i callaneticsu.

SKORPION - jego organizm ma skłonność do nadmiernego gromadzenia toksyn. Wskazana jest tu więc dieta oczyszczająca naturalna. Skorpion powinien stosować produkty uaktywniające wytwarzanie enzymów trawiennych np. tuńczyka, szparagi, pomidory, truskawki. Ważne jest picie soków i wody mineralnej. Dobrze byłoby, gdyby Skorpion od czasu do czasu zastosował jednodniową głodówkę.

STRZELEC - zaczyna tyć, gdy pogrąża się w bezczynności. Aby tego uniknąć powinien zwrócić większą uwagę na swoją dietę, wprowadzić pewne zmiany. Dobrze by było, gdyby zaczął jeść więcej potraw jarskich, a ograniczył spożywanie mięsa, białego pieczywa i słodyczy. Ponadto powinien uświadomić sobie, że pewne produkty żywnościowe, osoby i sytuacje mogą wpływać niekorzystnie na jego organizm. Trzeba je umieć w porę rozpoznać i odrzucić, zanim przyczynią się do dolegliwości zdrowotnych.

KOZIOROŻEC - posiada wrażliwy układ kostny, dlatego też potrzebuje w większych ilościach produktów bogatych w wapń i białko. Występują tu również skłonności do gromadzenia toksyn w organizmie. Dlatego też Koziorożec powinien stosować diety oczyszczające. Wskazane są dla niego napoje i potrawy ciepłe, rozgrzewające. Dobrze zrobi Koziorożcom kieliszek czerwonego wina szczególnie w chłodne dni. Unikać powinien z kolei żywności konserwowanej. Na zdrowie pozytywnie wpłyną ćwiczenia hatha-jogi lub callanetics.

WODNIK - jego układ nerwowy i oddechowy jest bardzo delikatny. Potrzebuje przede wszystkim produktów bogatych w witaminę E i B12. Wskazane jest tu pożywienie lekkie, najlepiej przygotowane w postaci różnorodnych sałatek. Ponieważ Wodnik jest wyjątkowo oryginalny, potrzebuje diety urozmaiconej i wykwintnej. Dużą rolę odgrywają tu zioła i przyprawy. Ponieważ Wodnik może mieć tendencje do nieregularnego trybu życia, co najczęściej odbija się niekorzystnie na sylwetce, powinien starać się narzucić sobie w pewnym stopniu dyscyplinę. Swoją pomysłowość może wykorzystać w tworzeniu oryginalnych rozwiązań dietetycznych.

RYBY - niestety, ale często poddają się stresom. Ulegają wtedy swoim zachciankom, mogą odczuwać nawet przymus jedzenia. Ponieważ ich zdrowie jest dość słabe, wskazane jest, aby szczególnie dbały o odżywianie. Ryby powinny spożywać produkty, które mają wpływ na gospodarkę wodną organizmu np. winogrona, arbuzy, banany. Zalecana jest tu dieta lekkostrawna. Koniecznie trzeba unikać używek, alkoholu i zbędnych leków, ponieważ Ryby mają szczególną tendencję do uzależnień. Ważną sprawą dla osób z tego znaku jest prowadzenie regularnego, higienicznego trybu życia.

     Opracowanie na podstawie książek: "Mandala Życia", L. Weres i R. Prinke – Medix Plus Poznań 1996 r.; "Astrologia i Twoje Zdrowie", Joanne Avery, W.A.B. Warszawa 1997 r.

 KOMUNIKATY
Zapraszamy do odwiedzenia pozostałych serwisów w portalu linia.pl
Twoja linia.pl
 
Serwisy linia

Kliknij tu,

aby przejść do innych serwisówPolecamy katalogi: Wibe, Profit, Prosty, Pogodny, Powietrzny, DobreMiejsce
Polecamy serwisy: Linia, Foto, Kobiety, MedycynaPowrót na górę   © 2001 Usługi Komputerowe S.C. & Eliza Książczak
Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved