Link - www.linia.pl Link - Banner - ReklamaLogo serwisu Kobieca linia

Index
Psychologia
Astrologia
Zdrowy styl życia i odżywiania
Kuchnia
Felieton
O nas
Napisz
Archiwum
Poprzednie artykuły:
Znaki zodiaku w miłości
Astrologiczny alfabet
Co to jest astrologia?
więcej...
Znaki zodiaku - ich humor i stres


BARAN wrodzony optymizm przynosi mu dużo siły w codziennych zmaganiach. Sprawdza swoje możliwości pokonując nowe wyzwania odważnie i spontanicznie. Sprawia mu to przyjemność, a nie stanowi źródła stresu, gdy nie może zrealizować swoich ambicji i zamierzeń. Jednak jego witalność, poczucie humoru, dostrzeganie absurdalnych stron życia pozwalają szybko uporać się z wszelkimi ograniczeniami. Baran pomaga sobie uprawiając sport i ruch na świeżym powietrzu.


BYK trudno mu zaspokoić jednocześnie potrzeby ducha i ciała. Przeszkadza mu w tym też nieumiejętność szybkiego podejmowania decyzji. Tak bardzo lubi spokój, że rezygnuje z każdej zmiany. Stresująca jest dla niego zupełnie zwyczajna czynność, bo wykonuje ją zbyt dokładnie. Nie może się pogodzić z żadną stratą, tak w miłości, jak i w finansach. Aby odreagować te wszystkie napięcia Byk próbuje spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu, najczęściej za miastem. Lubi uprawiać działkę. Interesuje się sztuką, szczególne muzyką i rzeźbiarstwem.


BLIŹNIĘTA ich młodzieńczy styl bycia, duża ruchliwość i ciekawość świata wprowadza je w coraz to nowe sytuacje, często trudne. Wpadają wtedy w stan nerwowości, ale nie to jest głównym źródłem niepokoju. Problem mają wtedy, gdy doznają nudy i monotonii. Ich życie musi być pełne atrakcji, a umysł skłonny jest do wszelkiej nadaktywności. Bliźnięta wzmacniają się prowadząc bogate życie towarzyskie gdzie potrafią zabłysnąć wyrafinowanym dowcipem, zarazić innych szaleństwem i zabawą. Często stosują ćwiczenia relaksacyjne, gimnastykę i muzykoterapię.


RAK jest bardzo drażliwy, więc ciągle zraniony z byle powodu. Nie znosi krytycznych uwag i nadmiernego pośpiechu. Trzyma się utartych ścieżek, bo nowych się boi. To wszystko powoduje, że na co dzień żyje w ciągłym stresie. Ratuje go duże poczucie humoru, głośny śmiech. W każdej sytuacji znajdzie coś zabawnego. Swój system nerwowy wspomaga ruchem, relaksacją i medytacją.


LEW podchodzi do każdej sytuacji z dziecięcym entuzjazmem. Przy tym przepełniony jest witalnością i radością. Mimo to ulega stresom, gdy ktoś nie może sprostać jego wymaganiom lub przestaje być podziwiany przez innych. Jednak za wszelką cenę dąży do otrzymania tego, czego potrzebuje, pokonując wszelkie trudności. Nadmierne napięcie emocjonalne rozładowuje wyruszając do teatru i kina oraz prowadząc bogate życie towarzyskie, gdzie oddaje się beztroskiej zabawie.


PANNA narażona jest w życiu codziennym na dużą dawkę stresu. Jej pracowitość, obowiązkowość i perfekcjonizm wcale tu nie pomaga. Za mało się bawi, za rzadko stać ją na poczucie humoru. Natomiast żyje często na najwyższych obrotach, za co płaci ogromnym napięciem nerwowym. Pomaga sobie wtedy stosując metody relaksacyjne i medytację. Potrafi dbać o swoje zdrowie, stosuje regularny tryb życia i zdrową kuchnię. W dobry nastrój wprawia ją pomaganie innym.


WAGA duże napięcie nerwowe przeżywa, gdy musi podjąć decyzję. Nie lubi żadnego ryzyka ani zakłócania spokoju. Walcząc o ład i harmonię staje się kłótliwa, co wprawia ją w jeszcze gorszy nastrój. Na szczęście pomaga jej w rozładowaniu nadmiernych emocji poczucie humoru i czarujący uśmiech. Stosuje z przyjemnością aerobik, callanetics lub oddaje się tanecznym szaleństwom na imprezach towarzyskich. Relaksuje się spacerując po galeriach, muzeach i luksusowych sklepach z ciuchami i biżuterią.


SKORPION lubi eksperymentować i żyć w skrajnościach. Ogromna energia i wytrwałość skłaniają go do ekstremalnych sytuacji. Jeśli wtedy zagubi się i nie wie za czym naprawdę pędzi, do czego zmierza, może mieć trudności z odreagowaniem swoich emocji. Ponieważ organizuje sobie życie w sposób najlepszy dla siebie i lubi ryzyko to zawsze postawi na swoim, nawet wbrew wszelkim zasadom. Gdy nie może poradzić sobie ze stresem, ucieka w alkohol, narkotyki lub chorobę.


STRZELEC w jego życiu właściwie nie ma miejsca na stres. Posiada tak ogromne siły witalne, optymizm i entuzjazm, że odważnie wychodzi naprzeciw wszystkim wyzwaniom. Nie jest w stanie znieść ograniczenia swobody. Ponieważ ma dużo szczęścia i uroku osobistego, to szybko wychodzi z każdej opresji. Tak naprawdę stres może być wywołany tylko nudą i stagnacją. Strzelec próbuje rozładować swoje napięcie wesołością i nadmiernym luzem. Ważną dziedziną jest dla niego sport, szczególnie jazda konna i rower. Uwielbia podróże.


KOZIOROŻEC działa ostrożnie i wytrwale. Przy tym jest ambitny i pracowity. Żyje w wiecznym stresie, dopóki nie zrealizuje swoich planów i nie zostanie doceniony. Wtedy nastrój się poprawia, przez jakiś czas jest optymistyczny, po czym wystarczy jakaś porażka, lub słowo krytyki i wpada w melancholię. Walcząc ze stresem Koziorożec stosuje gimnastykę przy muzyce oraz hatha-jogę. W miarę upływu lat doświadcza coraz więcej uroków życia, pozwala sobie na luz i humor.


WODNIK jego ekscentryczność, roztargnienie i niepraktyczność są powodem wielu konfliktów z innymi, mimo wielkiej miłości, jaką wszystkich darzy. Emocjonalne napięcie rozładowuje swoim optymizmem i spontanicznym humorem. Potrafi też zachować dystans i wyciągnąć z każdej sytuacji pozytywne wnioski. Najtrudniej mu to przychodzi, gdy nie może żyć zgodnie ze swoimi poglądami. Ale wtedy długo tak nie wytrzymuje i dokonuje radykalnej zmiany. Dla Wodnika korzystne się ćwiczenia na świeżym powietrzu, muzykoterapia, medytacja i wizualizacja.


RYBY są delikatne, wrażliwe, dlatego też często ulegają uczuciu bezradności, co w efekcie rodzi frustrację. Jeśli wpadają w taki stan, to odgradzają się od innych ludzi i żyją bardziej w świecie marzeń i iluzji niż realnie. Silny stres może być powodem uzależnień lub wielu chorób. Pomocą dla nich w trudnych chwilach jest wparcie przyjaciół i zajmowanie się sztuką. Aby zachować równowagę, Ryby dbają o przyjemny wygląd otoczenia. Odpowiednie kolory i muzyka wprawiają je w dobry nastrój, dodają optymizmu i pewności siebie. Prowadzą uregulowany tryb życia, chętnie stosują muzykoterapię i wszelkie techniki relaksacyjno-medytacyjne. Szukają też ludzi podobnych do siebie w różnych grupach zainteresowań.


eliza.ksiazczak@linia.pl KOMUNIKATY
Zapraszamy do odwiedzenia pozostałych serwisów w portalu linia.pl
Twoja linia.pl
 
Serwisy linia

Kliknij tu,

aby przejść do innych serwisówPolecamy katalogi: Wibe, Profit, Prosty, Pogodny, Powietrzny, DobreMiejsce
Polecamy serwisy: Linia, Foto, Kobiety, MedycynaPowrót na górę   © 2001 Usługi Komputerowe S.C. & Eliza Książczak
Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved