Link - www.linia.pl Link - Banner - ReklamaLogo serwisu Kobieca linia

Index
Psychologia
Astrologia
Zdrowy styl życia i odżywiania
Kuchnia
Felieton
O nas
Napisz
Archiwum
Poprzednie artykuły:
Znaki zodiaku - ich humor i stres
Znaki zodiaku w miłości
Astrologiczny alfabet
więcej...
Styl życia kobiety współczesnej w astrologii

     Obserwując ludzi widzimy, że jedni żyją tak jak chcą, inni tak jak ich wychowano, a niekiedy po prostu jak potrafią. Jeszcze niedawno w sztywnych ramach umieszczone były kobiety. Obecnie coraz częściej buntują się one przeciw utartym schematom i odgrywaniu tradycyjnej roli żony i matki. Takie zachowanie pozwala im na realizację siebie zgodnie z własną naturą, wykorzystywanie swoich możliwości, co w efekcie nadaje życiu głębszy sens. Nierzadko narażają się tym na dezaprobatę wielu osób, ale są i tacy, którzy je podziwiają. Są też kobiety, które próbują pogodzić własne pragnienia z wymaganiami otoczenia. Może to jest sposób na życie najlepszy, ale na pewno bardzo trudny. Styl życia, który prowadzą reprezentantki znaków zodiaku jest różnorodny i zależny od ich temperamentów i naturalnych predyspozycji.


BARAN kobieta urodzona w tym znaku nie lubi żadnych ograniczeń. Nie ma więc ochoty wykonywać typowej roli kobiety, to znaczy być żoną, matką i gospodynią. Jest to przecież urodzona ryzykantka i inicjatorka wszelkich działań. Na ogół nie ma problemu ze stawianiem swoich potrzeb na pierwszym miejscu, dlatego też nie pozwoli się zamknąć w domowych pieleszach. Szybko znajdzie sobie ciekawe zajęcie, w którym może zaspokoić swoje ambicje i zużyć energię na rywalizację. Jeżeli nie będzie mogła tego zrobić, będzie szukać innych przygód.


BYK posiada naturę, która nie pozwala na zignorowanie tradycji. Kobieta urodzona w tym znaku na ogół chętnie zajmuje się domem, dba o dzieci i męża. Odpowiada jej nawet sytuacja gdy do niego należy zabezpieczenie materialne rodziny. Ona wtedy sprawia sobie przyjemność kupowaniem luksusowych rzeczy. Lubi pokazywać je swoim znajomym a potem sobie słodko poleniuchować. Ale kiedy trzeba, umie wziąć się do pracy i konstruktywnie wykorzystać swoje talenty.


BLIŹNIĘTA beztroskie podejście do wielu spraw tej kobiety może być przyczyną jej wielu błędów życiowych. Kierując się swoimi potrzebami, głównie intelektualnymi, nie pozwoli zrobić z siebie kury domowej. Nie wytrzymałaby nudy i monotonii dnia codziennego. Za bardzo lubi zmiany, dlatego dąży do zupełnie odmiennych doświadczeń. Obce jest jej gromadzenie dóbr materialnych. Natomiast wolny duch natury tej osoby oraz pragnienie mocnych wrażeń przejawia się w każdej sferze jej życia.


RAK dobry posiłek i miła atmosfera rodzinna to sprawy wielkiej wagi dla takiej osoby. Realizuje się więc prowadząc dom. Lubi być otoczona przez bliskich, szczególnie gromadkę dzieci. Bardzo zabiega o dobra materialne, odpowiednie pożywienie i wygodne mieszkanie. Z przyjemnością kolekcjonuje różne przedmioty i rośliny. Często hoduje w domu zwierzęta.


LEW kobieta ta nie pasuje do stereotypu żony i matki. Ona widzi bezsens w zwykłym życiu rodzinnym. Nie znosi żadnej rutyny, lubi też czasami poleniuchować. Ponieważ ma dużo silnej woli i ogromną ochotę na dodawanie pikanterii swojemu życiu, wprowadza radykalne zmiany. Musi mieć przecież przyjemność w tym co robi. Może być naprawdę dobrą żoną i matką, ale na własnych zasadach. Zamiast się nimi zajmować, pójdzie do ciekawej pracy, a potem pozwoli sobie na odpoczynek i rozwijanie własnych zainteresowań.


PANNA pełna jest sprzeczności w swoich zachowaniach. Z jednej stron przekonana jest o słuszności podjęcia tradycyjnej roli kobiety - a z drugiej - ma ochotę przeciwstawić się wszelkim stereotypom. Zdarza się, że przyjmuje barwny, wręcz artystyczny styl życia, najczęściej jednak wpada w pracoholizm. Lubi zbierać dobra materialne, ale potrafi też być altruistką. Dba o zdrowie i dietę bliskich osób, ale oni często ją wykorzystują do własnych celów.


WAGA uwielbia luksusowe życie, a zupełnie nie potrafi funkcjonować w nieodpowiednich warunkach. Zmienia więc byle jakie miejsce na coś atrakcyjnego, szybko naprawia nieprzyjemną atmosferę, pod warunkiem, że ma odpowiednią ilość środków finansowych. Najkorzystniejsza sytuacja dla Wagi występuje wtedy, gdy małżeństwo zapewnia jej pozycję, zabezpieczenie materialne i uczuciowe. Jest to jednocześnie trudne dla niej bo Waga zawsze postępuje uczciwie.


SKORPION kobieta urodzona w tym znaku wiedzie najczęściej życie niezwykłe. Swoim zachowaniem zadziwia otoczenie. Ważne jest dla niej uzyskanie znaczenia poza domem, dlatego też mocno angażuje się w pracę i naukę nawet przez całe życie. Pociągają ją różne rozrywki intelektualne i eksperymenty. Swoje życie organizuje więc zgodnie ze swoimi własnymi potrzebami, nie licząc się z wpływami kultury i opinią innych ludzi.


STRZELEC ciągle w swoim życiu dokonuje zmian, poszukuje czegoś ekscytującego. Dlatego też życie takiej kobiety jest barwne, co wynika po części z poszukiwań zawsze idealnego rozwiązania. Wprawdzie stara się być dobrą żoną i matką, ale nie polega to na całkowitym podporządkowaniu się sprawom domu. Nie lubi sprzątać i gotować, ale wszystkim jest przyjemnie z nią przebywać pod jednym dachem. Gdy kobieta Strzelec ma za mało przestrzeni życiowej i dostrzega monotonię codzienności, może nagle zerwać wszystkie więzy i opuścić dom. Wiedzie wtedy życie ekstrawaganckie, uczęszcza na przyjęcia towarzyskie lub podróżuje. Uwielbia beztroskie wydawanie pieniędzy.


KOZIOROŻEC kobieta urodzona w tym znaku kształtuje swoje życie tak, aby zaspokajało jej główne potrzeby - sukcesu, bezpieczeństwa i prywatności. Dba więc o zabezpieczenie materialne, często goni za pieniędzmi zapominając o innych wartościach. Dom stanowi dla niej schronienie przed światem. Swoim bliskim zaszczepia staromodne zasady. Ceni sobie tradycje i bez sprzeciwu wchodzi w stereotypową rolę żony i matki. Zdarza się, że wiedzie samotny tryb życia. Jeśli zdecyduje się na wielkie zmiany, to czyni je w późniejszym okresie życia.


WODNIK chce robić to, na co ma ochotę. Nie znosi szarej codzienności. Wprawdzie dba o dom i rodzinę, ale ma jeszcze inne zainteresowania. Lubi pomagać ludziom, działać w akcjach charytatywnych. Pieniądze nie są tej osobie potrzebne do szczęścia. Gardzi tradycyjną rolą kobiety, ma naturę feministki i rewolucjonistki. Może więc wspierać inne osoby, które mają podobne poglądy, a nie radzą sobie z wprowadzeniem ich w życie. Jeżeli kobieta Wodnik, nie może realizować siebie i oddawać się ważnym oraz niezwykłym sprawom, nagle opuszcza dom rodzinny.


RYBY kobieta urodzona w tym znaku wiedzie konserwatywny albo artystyczny tryb życia. Doskonale prowadzi dom i wychowuje dzieci. Zdarza się, że nadmiernie poświęca się dla rodziny i popada w perfekcjonizm. Jednocześnie szuka możliwości realizacji swoich sił twórczych, ale nigdy nie odrzuca tradycyjnej kobiecej roli. Chętnie spotyka się z przyjaciółmi w różnych kółkach zainteresowań.


eliza.ksiazczak@linia.pl KOMUNIKATY
Zapraszamy do odwiedzenia pozostałych serwisów w portalu linia.pl
Twoja linia.pl
 
Serwisy linia

Kliknij tu,

aby przejść do innych serwisówPolecamy katalogi: Wibe, Profit, Prosty, Pogodny, Powietrzny, DobreMiejsce
Polecamy serwisy: Linia, Foto, Kobiety, MedycynaPowrót na górę   © 2001 Usługi Komputerowe S.C. & Eliza Książczak
Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved