Link - www.linia.pl Link - Banner - ReklamaLogo serwisu Kobieca linia
Index
Psychologia
Astrologia
Zdrowy styl życia i odżywiania
Kuchnia
Felieton
O nas
Napisz
Archiwum
Poprzednie artykuły:
Styl życia kobiety współczesnej w astrologii
Znaki zodiaku - ich humor i stres
Znaki zodiaku w miłości
więcej...
Znaki zodiaku i moda


Kobieta BARAN jest osobą aktywną i odważną. Nie należy do tych, które godzinami siedzą przed lustrem i zastanawiają się, co na siebie włożyć. Działa pod wpływem impulsu, więc na ogół ubiera się w to, na co ma właśnie ochotę. Ponieważ cechuje ją duży dynamizm, wybiera stroje wygodne, nie krępujące ruchów. Dlatego często nosi odzież sportową. Ale od czasu do czasu Baran potrafi zabłysnąć swoim niezwykłym wyglądem. Wprawdzie nie interesuje się modą, nie przegląda katalogów, ale nagle odkrywa coś nowego. Nie musi to być akurat modne, ale jest na pewno oryginalne, bo Baran to przecież indywidualista. Pani Baran ubierze się wtedy prowokująco, zupełnie inaczej niż wszyscy. Jeśli na przykład dużą popularnością cieszy się właśnie mini, ona założy długą, wąską suknię lub spódnicę z rozcięciem. Z biżuterii wystarczy jej tylko jeden drobiazg, za to niebanalny. Powinna nosić stroje pastelowe, szczególnie niebieskie, a także brązy i zgaszone zielenie. Unikać koloru czerwonego i pomarańczowego. Takie barwy może zastosować tylko w swoim makijażu wieczorowym. Pani Baran lubi zdecydowane zapachy, użyje więc perfum "Poison" Diora lub "Dune". Kobieta Baran nie może pozwolić sobie na jakąkolwiek niedbałość. Powinna być bardzo kobieca, podkreślać to odpowiednim strojem.


Kobieta BYK jest osobą konserwatywną, w związku z czym nie interesują jej najnowsze trendy mody. Lubi klasyczną elegancję. Preferuje stroje w dobrym gatunku, z miękkich, porządnych materiałów, najlepiej naturalnych. Świetnie czuje się w dobrze skrojonych, wełnianych kostiumach, które podkreślają jej kobiecą figurę. Kolory odpowiednie dla niej to zszarzałe zielenie, beże, brązy, barwy ziemi. Na wieczór dobrze będzie wyglądać w długiej czarnej sukni z dużym dekoltem. Makijaż powinien być delikatny, w naturalnej tonacji beżu lub brązu. Biżuterię tej osoby stanowi na ogół jeden drogi kamień szlachetny. Na pewno nie założy sztucznych, tandetnych drobiazgów. Wybierze także luksusowe, zmysłowe perfumy, takie, które jej odpowiadają, a nie te reklamowane. Najbardziej właściwe będą dla nie niej "Dolce Vita" Diora; "Jungle" Kenzo.


Kobieta BLIŹNIAK nie boi się zmian. Interesują ją wszelkie nowości w modzie. Zdolna jest do największej ekstrawagancji. Potrafi doskonale połączyć staromodną bluzeczkę po prababci z dżinsami i dodać do tego jeszcze coś ekstra, na przykład broszkę lub perły. Jej to pasuje, jest mistrzynią eklektyzmu, największą indywidualnością w stylu ubierania się. Nie założy czegoś tylko z tego powodu, że to się właśnie nosi, albo dlatego, że ktoś jej mówi, że w tym jest jej do twarzy. Decyzja należy tylko do niej samej. Jest zadowolona ze swoich wyborów w sposobie dobierania poszczególnych części garderoby. Inni natomiast podziwiają, że tak dobrze i młodo w tym wygląda. Moda jest dla pani Bliźniak zabawą lub możliwością poszukiwania i odkrywania części swojej osobowości, swoich talentów. Gdy tworzy swój makijaż, to tak, jakby malowała pędzlem po płótnie. Jest to dla niej jakaś niezwykła forma uprawiania sztuki, więc swoją twarz traktuje jak obraz. Za każdym razem może stosować inną paletę barw, zależnie od nastroju. Na ogół dominują w jej makijażu odcienie opalizujące, a na wieczór jaskrawe, ekstrawaganckie barwy. Dobrze czuje się, gdy wygląda niezwykle, ma niechęć do wszystkiego, co szare i zwyczajne. Pani Bliźniak najbardziej odpowiadają perfumy "Enwy" Gucciego i "Escada Sport".


Kobieta RAK, ubierając się, kieruje się przede wszystkim praktycznością. Nie przepada za nowościami, czasem marzy o modnych fatałaszkach, ale rozsądek nakazuje jej nosić najpierw te rzeczy, które posiada, a nie wydawać pieniądze na nowe. Kupuje więc ciuchy rzadko, ale za to w dobrym gatunku. Nosi klasyczne kostiumy oraz sukienki i spódnice z wełny, flaneli lub płótna. Preferuje kolor biały, szary i fioletowy. Stosuje hafty, aplikacje, nawet wtedy gdy są zupełnie niemodne. Pani Rak unika makijażu albo stosuje go w oszczędnej formie. Na wieczór podkreśla mocniej oczy lub maluje usta ciemną szminką. Dobrze wygląda w naturalnych barwach. Perfumy stosuje delikatne, na przykład "Anais Anais" lub "Giorgio Beverly Hills".


Kobieta LEW nie znosi przeciętności, więc śledzi najnowsze trendy mody. Chciałaby mieć rzeczy najbardziej wyrafinowane i ekskluzywne. Jeżeli nie stać jej na takie, potrafi z byle czego zrobić coś niezwykłego i nosić to jeszcze z pewną nonszalancją. Nie jest to nijakie w wykonaniu Lwa. Dużą rolę odgrywa tu gracja. Ulubionym strojem tej pani są eleganckie kostiumy i dopasowane sukienki. Na wieczór osoba ta świetnie będzie wyglądać w sukni ze złotej lamy lub przynajmniej w złotej biżuterii. Do tego pasuje wyrazisty makijaż, usta w kolorze czerwonym. Jednakże na co dzień lepiej będzie, jeżeli pani Lew maluje się delikatnie, akcentując tylko jeden szczegół swej twarzy, na przykład usta. Perfumy są dla pani Lew bardzo ważne. Chętnie stosuje "Shalimar" Guerlaina i "Fleur de Diva" Ungaro.


Kobieta PANNA nie ulega bezkrytycznie modzie. Wybiera dla siebie tylko to, co pasuje do jej stylu, nie ubiera się ekstrawagancko. Cechuje ją wyrafinowanie, umiar, wyczucie dobrego gustu i elegancji. Ponieważ ma doskonałą sylwetkę, dobrze wygląda w rzeczach dopasowanych. Często nosi kostiumy z dobrych, szlachetnych tkanin. Jej strój jest dosyć oficjalny, w dodatku najczęściej w szarym lub brązowym kolorze. A tak dobrze byłoby jej na przykład w koronkowym body lub w obcisłej czerwonej sukience z dekoltem. Ten strój podkreślałby jej młodzieżowy wygląd. Ale jeśli nie ma odwagi, niech spróbuje przynajmniej stylu "na luzie". Może włożyć dżinsy i marynarkę. A nuż taki strój doda Pannie spontaniczności? Warto spróbować. Makijaż Panny jest też trochę za delikatny, chociaż niektórym osobom to pasuje. Ale na wieczór radzę umalować się mocniej, chociaż w kolorach naturalnych. Pani Panna nie cierpi tandety, założy więc elegancką, drogą biżuterię, najczęściej srebrną. Użyje dobrych perfum "Sunswater" Lancastera, "Les Beiles" Niny Ricci.


Kobieta WAGA z łatwością ulega modzie. Dużo uwagi poświęca swojemu wyglądowi zewnętrznemu. Jest kobietą piękną i elegancką. Nie włoży na siebie byle czego. Świetnie wygląda w stylu romantycznym, w kolorach pastelowych. Lubi biżuterię w dobrym gatunku, najchętniej jakiś drobiazg z galerii. Odpowiednie perfumy do niej to "Channel nr 5" i "Champ Elysees" Guerlaina. Makijaż pani Wagi powinien być naturalny; jeśli stosuje kolory niebieskie i zielone, to w tonacji pastelowej. Usta dobrze wyglądają w koralowym odcieniu. Przede wszystkim należy zachować umiar, pani Waga źle wygląda, gdy jest przekoloryzowana. Jest osobą tak urodziwą, że nie potrzebuje nadmiaru ani ozdób, ani barw; wszystko to przytłoczyłoby jej urodę. Wskazana jest dla niej subtelność w kolorze i pewne wyrafinowanie. Źle czułaby się, gdyby wyglądała szaro i zwyczajnie. A już szczególnie wieczorem - musi zabłysnąć i olśnić innych kreacją. Niewiele trzeba, wystarczy elegancka dopasowana suknia z dekoltem i uśmiech, a wieczór należy do niej.


Kobieta SKORPION jest nieprzeciętna w swoim stylu ubierania się. Nie idzie ślepo za modą, nie daje sobie narzucić czegokolwiek. Ubiera się prowokująco, często szokuje innych zestawami kolorów i form. Trudno jest przewidzieć, co na siebie włoży, bo Skorpion jest nieobliczalny. Lubi stroje ekskluzywne, w kolorze czarnym. Dobrze też wygląda w brązie i czerwieni. Na wieczór ubiera się w stylu superkobiecym. Może założyć obcisłą sukienkę ze skóry lub czarne koronkowe body, a może zupełnie coś innego. W każdym razie na pewno będzie wyglądać inaczej niż reszta towarzystwa, będzie osobą tajemniczą i intrygującą. Makijaż na wieczór będzie wręcz demoniczny, z krzykliwą lub czarną paletą na tle jasnej twarzy. Ale na co dzień pani Skorpion maluje się ostrożnie, używa naturalnych kolorów. Perfumy odpowiednie dla tej osoby to "Dolce Vita" Diora i "Contradiction" Calvina Kleina.


Kobieta STRZELEC interesuje się modą, ale tylko do pewnego stopnia. W wyglądzie nie obchodzą jej szczegóły, liczy się ogólne wrażenie. Dlatego może skomponować swój ubiór dość dziwacznie, czasem będzie to pewna ekstrawagancja, a innym razem po prostu niedbałość. Strój tej pani nie jest najważniejszą kwestią, ale lubi wyglądać malowniczo i egzotycznie. Osoba ta ze względu na swoją dużą ruchliwość wybiera styl sportowy. Często nosi spodnie i męskie garnitury. Dobrze wygląda w kolorze fioletowym i granatowym. Na wieczór powinna założyć błyszczącą suknię. Musi tylko dopasować do niej odpowiednią biżuterię. Tu może być pewien problem, bo o ile suknia będzie ładna, to cały efekt może być zepsuty przez niewłaściwie dobrane, dość tandetne drobiazgi. Pani Strzelec nie ma cierpliwości do zajmowania się detalami. Na ogół przez przypadek udaje jej się znaleźć idealne rozwiązanie w swoim ubiorze. Ona jest po prostu ponad takimi, mało istotnymi, sprawami. Ubiera się dla siebie, nie dla innych, a więc w zależności od humoru i własnych potrzeb. Ceni przede wszystkim luz i wygodę. Na co dzień stosuje delikatny makijaż w tonacji szarej i beżowej. Za to wieczorem jej twarz jest niezwykła. Szokują najbardziej oczy obrysowane czarną lub ciemnogranatową kredką i pomalowane fioletowym cieniem. Pani Strzelec bardzo to pasuje. Używa najchętniej perfum "KL" Lagerfelda i "Inspiration" Charles Jourdan.


Kobieta KOZIOROŻEC nie szaleje za nowinkami w modzie. Wprawdzie nie jest jej obojętny własny wizerunek, ale nie ma dość odwagi na ekstrawagancję. W ubiorze kieruje się praktycznością. Lubi być pewna, że wygląda odpowiednio do miejsca i sytuacji. Nosi najczęściej rzeczy dość skromne, ale w dobrym gatunku. Czuje się świetnie w eleganckich kostiumach lub damskich garniturach. Lubi białe bluzki. Często też stosuje brązy. Szczególnie na wieczór ma ochotę założyć brązową suknię w kwiaty. Świetnie w niej wygląda, ale dobrze by było, gdyby czasami założyła coś w kolorze czerwonym lub pomarańczowym. To by ją trochę ociepliło i rozweseliło. W makijażu wieczorowym powinna mocno wyeksponować swoje oczy i usta. Najlepiej zastosować tu grę kontrastów: czerń i czerwień. Na dzień pani Koziorożec maluje się w tonacji beżowo-brązowej, ładnie wygląda w delikatnym fiolecie. Perfumy dla tej osoby to "Joop" i "Magic Noire" Lancôme.


Kobieta WODNIK nie szuka nowości w modzie. Sama tworzy swój własny, niezależny styl. Często ubiera się na sportowo, bo ceni sobie wygodę. Gdy chce wyglądać inaczej, ubierze się na pewno oryginalnie. Przekroczy więc wszelkie granice i stroje pozornie skromne połączy w niebanalną całość. Przecież to wielka indywidualność. Niech no tylko ktoś inny spróbuje założyć zwiewną sukienkę lub spódnicę w łączkę w kolorze szarym, błękitnym lub fioletowym! Może w niej wyglądać zwyczajnie. Ale nie pani Wodnik. Od niej emanuje wolność i niezależność, i dlatego tak jej pasuje ta zwiewność. A do tego jeszcze srebrna, delikatna biżuteria. Na wieczór długa, powiewna suknia z szaroniebieskiego tiulu, jakiś drobiazg z galerii i perfumy. Pani Wodnik najchętniej stosuje "Obession" C. Kleina i "Enwy" Gucciego. W makijażu najbardziej podkreśla oczy. Ładnie jej w szarościach i błękitach. Na wieczór stosuje odcienie bardziej jaskrawe i perłowe.


Kobieta RYBA interesuje się modą, ale wybiera z niej dla siebie tylko to, co podpowiada jej intuicja. Jej sposób ubierania się zależy od nastroju. A ten ciągle się zmienia. Dlatego też trudno jest przewidzieć, co założy na siebie pani Ryba. Raz ubierze się w zwiewne szyfonowe sukienki, innym razem założy klasyczny kostium z białą bluzką. I w jednym, i drugim zestawie będzie dobrze wyglądać, ale najlepiej jej w koronkach oraz w kolorach: błękitnym, szarym i morskiej zieleni. Na wieczór świetna będzie srebrna suknia, ewentualnie z czarnej koronki. Biżuteria oczywiście musi być srebrna, ale tylko o misternych wzorach. Do tego perfumy "Sunflower" Elizabeth Arden lub "Extravagances" Givenchy. Polecam też "Pleasures" Estée Lauder. Makijaż na wieczór powinien być delikatny, w odcieniach pastelowego różu lub koralu. Oczy ładnie wyglądają pomalowane na niebiesko, i one powinny być najbardziej zaakcentowane. Są one przecież u Ryb niezwykle i fascynujące. Pozwólcie więc innym, aby mogli zanurzyć się w nich jak w oceanie i zobaczyć głębię Waszego spojrzenia.


eliza.ksiazczak@linia.pl KOMUNIKATY
Zapraszamy do odwiedzenia pozostałych serwisów w portalu linia.pl
Twoja linia.pl
 
Serwisy linia

Kliknij tu,

aby przejść do innych serwisówPolecamy katalogi: Wibe, Profit, Prosty, Pogodny, Powietrzny, DobreMiejsce
Polecamy serwisy: Linia, Foto, Kobiety, MedycynaPowrót na górę   © 2001 Usługi Komputerowe S.C. & Eliza Książczak
Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved