Link - www.linia.pl Link - Banner - ReklamaLogo serwisu Kobieca linia
Index
Psychologia
Astrologia
Zdrowy styl życia i odżywiania
Kuchnia
Felieton
O nas
Napisz
Archiwum
Poprzednie przepisy:
Quiche serowy
Kartoflanka przecierana
Naleśniczki meksykańskie
więcej...
Dwukolorowa herbata

     Nadszedł dzień moich imienin. Kiedy przychodzą goście, chciałoby się ugościć ich czymś specjalnym. Pomyślałam trochę i wymyśliłam! Poczęstuję ich dwukolorową herbatą.
     Przyrządzenie takiej herbaty wymaga odrobiny czasu, ale nie tak znowu dużo. Najpierw zaparzyłam dużo esencji "po angielsku", to znaczy do dobrze wyparzonego czajniczka nasypałam po 1 łyżeczce herbaty na osobę plus jedna łyżeczka "na czajniczek". Zalałam wodą, która zaczynała dopiero wrzeć (czyli "szumiącą") - Anglicy tak to robią - po czym odstawiłam na cztery minuty w ciepłe miejsce, żeby dobrze naciągnęła.
     Teraz czeka mnie zasadnicza część pracy, od której zależy efekt. Każdą szklankę herbaty przyrządzam osobno: najpierw pytam każdego, ile słodzi. Potem nalewam po połowie szklanki wody i słodzę według życzenia gości, do każdej szklanki wrzucam plasterek cytryny. Wreszcie nalewam esencję - łyżeczką, delikatnie po ściance szklanki wlewam esencję na wierzch osłodzonej wody i od razu serwuję gościom. Każdy oczywiście prosi o przepis.
     Efekt wyszedł o tyle ciekawy, że każda prawie herbata wyglądała inaczej. Podpowiem, że efekt zależy od ilości cukru i trochę od szybkości nalewania herbaty, ale jak to wygląda - poeksperymentujcie sami.
     Zabawa przednia, polecam!     Przepis na Dwukolorową herbatę

herbata
cukier
ewentualnie plasterki cytryny

     Zaparzyć esencję. Do każdej szklanki nalać osłodzonej wody do około połowy wysokości – wodę można osłodzić według smaku, ale od ilości cukru będzie zależeć końcowy efekt kolorystyczny – jeśli cukru będzie bardzo mało, kolory będą się mieszać, albo nawet efekt nie zostanie osiągnięty, z kolei im więcej cukru, tym łatwiej zrobić taką herbatę. Teraz bardzo powoli i ostrożnie, łyżeczką po ściankach szklanek nalewać na wierzch esencję herbacianą. Jeżeli herbata ma być z cytryną, plasterki cytryny wkładać przed nalaniem esencji.


barbara@linia.pl KOMUNIKATY
Zapraszamy do odwiedzenia pozostałych serwisów w portalu linia.pl
Twoja linia.pl
 
Serwisy linia

Kliknij tu,

aby przejść do innych serwisówPolecamy katalogi: Wibe, Profit, Prosty, Pogodny, Powietrzny, DobreMiejsce
Polecamy serwisy: Linia, Foto, Kobiety, MedycynaPowrót na górę   © 2001 Usługi Komputerowe s.c. & Eliza Książczak
Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved