Link - www.linia.pl Link - Banner - ReklamaLogo serwisu jakiegoś
Index
Psychologia
Astrologia
Zdrowy styl życia i odżywiania
Kuchnia
Felieton
O nas
Napisz
Archiwum
Poprzednie artykuły:
szukaj tutaj...
Od czego zależy twój wygląd?
W obecnych czasach dużą wagę przywiązuje się do wyglądu zewnętrznego. Gdy przyglądamy się ludziom, rzadko zastanawiamy się, skąd biorą się tak duże różnice w proporcjach ciała poszczególnych osób.
      Naturalnie przyjmujemy, że pewne cechy są dziedziczone, zależą też od czynników zewnętrznych, takich jak sposób odżywiania, czy ogólne warunki życia.
     Nie zdajemy sobie na ogół sprawy, że duży wpływ na budowę naszej sylwetki, wygląd twarzy mogą mieć również przeżycia i stresy najczęściej z okresu dzieciństwa.
Dlaczego ktoś się garbi?
     Jeżeli człowiek był źle traktowany we wczesnych latach swego życia, naturalną sprawą jest, że ma później w sobie stłumioną złość.
     Ponieważ nie umie albo boi się jej okazać, "nosi" ją w napiętych mięśniach górnej części pleców i barków. Mówi się wtedy, że ten ktoś się "garbi." Jednocześnie u tej osoby miednica jest wypchnięta do przodu. W ten sposób dodaje sobie pewności. Jeżeli ktoś nie potrafi wyrażać swych uczuć, w jego ciele powstaje chroniczne napięcie mięśniowe, które często jest przyczyną różnych zaburzeń psychosomatycznych.
Jak kształtuje się człowiek zgodnie z naturą?
W ciągu życia zmienia się wielkość i budowa ciała ludzkiego.
     Po urodzeniu widzimy szybkie zmiany w wyglądzie wraz ze wzrostem dziecka. W okresie dzieciństwa człowiek przekształca się najintensywniej: rośnie, rozwijają się jego narządy i części ciała, uczy się chodzić, mówić, zaspokajać własne potrzeby oraz współżyć z innymi. Największe zmiany w ciele występują w okresie dojrzewania, między 11 a 15 rokiem życia. Jest to czas buntu, występowania nowych, silnych emocji.
     Od 20 roku życia człowiek przestaje rosnąć, jest już ukształtowany fizycznie, intelektualnie i emocjonalnie. Jego ciało jest teraz największe i najbardziej odporne. Stać się dorosłym oznacza jednocześnie być zdolnym do decydowania o sobie. Do 50 roku życia ciało zewnętrznie zmienia się niewiele.
     Później organizm starzeje się, jest słabszy fizycznie. Ale jeśli chodzi o sprawność psychiczną, to w wieku 70 lat mózg człowieka może być równie aktywny jak u dwudziestolatka. Za stan ten odpowiada duży zapas komórek nerwowych, który każdy z nas posiada.
Jak ciało człowieka reaguje na stres?
     Dużo nieprawidłowości w wyglądzie zewnętrznym wynika z konfliktu wewnętrznego między uczuciami a myśleniem, między tym co chciałoby się zrobić, a co trzeba wykonać. W takiej sytuacji człowiek nadmiernie kontroluje swoje ciało, co w efekcie powoduje napięcia w jego różnych partiach.
      Zbliżając się do innej osoby, często "zakłada maskę", to znaczy pokazuje tylko te cechy, które akceptuje u siebie, a to co się mu nie podoba, stara się ukryć. Postępuje tak, ponieważ boi się, że nie uzyska akceptacji.
     Nieświadomie walczy o miłość, której tą drogą niestety nie da się uzyskać.
Co wpływa na wygląd klatki piersiowej?
Człowiek rodzi się i przez pierwsze lata życia zachowuje się spontanicznie, jego ciało jest naturalne. Jednak w miarę dorastania zmuszony jest poddawać się oczekiwaniom otoczenia kosztem słuchania wewnętrznych impulsów.
      Gdy z lęku tłumi swoje uczucia, jego ciało nie reaguje normalnie. Jeżeli rodzice karcą płaczące dziecko, po jakimś czasie nie będzie ono już płakać, ale będzie zatrzymywać powietrze w płucach. Efektem tej sytuacji może być zbyt mocno rozdęta klatka piersiowa.
      Natomiast ludzie o zbyt płaskich klatkach mogli mieć trudności z wydechem. Takie osoby przeżywały w dzieciństwie odrzucenie. Obecnie odcinają się od uczuć, nie dają sobie prawa do radości, miłości i samorealizacji.
Jakie uczucia i postawy są widoczne w twarzach ludzi?
     Napięcia w ciele są najbardziej chyba widoczne w twarzy, która może przybrać postać maski. Zadaniem jej jest ukryć prawdziwe uczucia.
     Najczęściej pomaga nam w tym "wieczny uśmiech." Przykrywa on nasz smutek, złość, lęk, a pokazuje nas jako osoby "miłe." Takie maski demaskowane są jednak przez oczy, które wyrażają zawsze to co czujemy naprawdę. Nie da się ukryć tego, że oczy krótkowzroczne wyrażają strach, często przed przyszłością.
      Niektórzy ludzie mają zbyt mocno wysunięty podbródek. Świadczy on o przyjętej przez nich postawie agresywnej. Natomiast gdy ta część twarzy jest mocno cofnięta, oznacza tłumienie agresji.


 KOMUNIKATY
Zapraszamy do odwiedzenia pozostałych serwisów w portalu linia.pl
Twoja linia.pl
 
Serwisy linia

Kliknij tu,

aby przejść do innych serwisówPolecamy katalogi: Wibe, Profit, Prosty, Pogodny, Powietrzny, DobreMiejsce
Polecamy serwisy: Linia, Foto, Kobiety, MedycynaPowrót na górę   © 2001 Usługi Komputerowe S.C. & Eliza Książczak
Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved