Link - www.linia.pl Link - Banner - ReklamaLogo serwisu Kobieca linia
Index
Psychologia
Astrologia
Zdrowy styl życia i odżywiania
Kuchnia
Felieton
O nas
Napisz
Archiwum
Poprzednie artykuły:
Każdy może osiągnąć sukces
Jak znaleźć mężczyznę swojego życia?
Twoje gesty informatorem dla innych
więcej...
Ubiór a psychika

O czym świadczy ubiór człowieka?

     Na podstawie ubioru i doboru w nim kolorów możemy uzyskać informacje o cechach charakteru człowieka, jego zachowaniach, dążeniach, a nawet marzeniach. Fakt, że ktoś ubiera się w taki a nie inny sposób świadczy, że kieruje się w tym pewnymi upodobaniami. Źle czułby się, gdyby założył na siebie coś, co mu zupełnie nie odpowiada. A jeśli nawet próbuje czasem dostosować się do okoliczności i ubierze się odmiennie niż lubi, to zauważymy, że jest spięty. Zachowuje się wtedy inaczej niż zwykle. Bo ubiór to druga skóra, odtwarza nasze wnętrze i nastroje.


Kolory w ubiorze

     Kolory określają nasze potrzeby i dążenia. Jeśli ubierasz się na biało, to chcesz być aktywny, dążysz do tego, aby Cię wyróżniano z tłumu. Ktoś, kto ubiera się na czarno, jest smutny i tajemniczy, przy czym zależy mu, aby być pociągającym seksualnie. Osoba, która często nosi kolor czerwony, chce za wszelką cenę działać. Pragnie być zauważona szczególnie w relacjach damsko-męskich. Niebieską barwę lubi człowiek o dużych twórczych potencjałach, który marzy o dokonaniu rzeczy niezwykłych. Żółte ubranie założy ktoś, komu bardzo zależy na kontaktach z innymi. Pomarańczowy strój nosi osoba, która marzy o szczęściu i mocno dąży do celu. Granatowy kolor charakteryzuje człowieka odpowiedzialnego, który ma predyspozycje do kierowania zespołem ludzi. Fioletowy - to kolor związany z religią i sferą duchową.


O czym świadczy rodzaj tkaniny?

     Rodzaj tkaniny, jej grubość, splot i miękkość oraz wzór określają cechy osobowości człowieka i jego potrzeby. Ktoś, kto często nosi ubrania wykonane z tkanin miękkich, puszystych, jest osobą wrażliwą o bogatym wnętrzu. Jeśli tkanina jest mięsista, ale gruba, to oznacza poszukiwanie głębszych wartości w życiu, dużą uczuciowość i twórcze działania. Osoba, która ubiera się w rzeczy z tkanin sztucznych, śliskich, a nawet błyszczących, ma skłonności do manipulowania innymi. Jej działania są zawsze przemyślane, tak, aby efekt wypadł na jej korzyść. Nie może być więc szczera wobec innych.


Wzory na tkaninach

     Wzory tkanin określają nasze zainteresowania i dążenia. Osoba, która często nosi rzeczy w drobne wzorki, zwraca uwagę na detale, jest zdystansowana wobec ludzi. Może mieć zainteresowania techniczne oraz dużą wrażliwość plastyczną i wyczucie formy. Duże wzory świadczą o słabej koncentracji i próbie narzucenia sobie rygorów, których nie jest się w stanie znieść. Jeśli ktoś nosi wzory w postaci plam lub kwiatów, to zachowuje się on trochę jak szalony artysta. Tak naprawdę to nim nie jest. Chociaż ma bystry umysł z dużą inteligencją i intuicją, to żyje dość powierzchownie.


Sposób ubierania się

     Ubrania luźne, obszerne noszą osoby, dla których wielką wartością jest wolność i niezależność. Nie znoszą żadnych rygorów i ograniczeń. Ich sposób myślenia jest zupełnie inny niż większości ludzi. Zawsze mają swoje zdanie na każdy temat. Ubrania obcisłe zakładają ludzie zamknięci w sobie, o dużych zdolnościach organizacyjnych. Cechują się obowiązkowością i dokładnością. To solidni pracownicy, na których zawsze można polegać. "Na cebulkę" ubierają się osoby mocno zdystansowane wobec innych, nie chcą pokazać siebie od środka. Mają trudności w nawiązywaniu bliższych znajomości. Ubrania z wydłużonym stanem noszą osoby mocno kontrolujące się, pełne zahamowań. Ubiory typu uniformy, jak garnitury, żakiety, to symbole konsekwencji i dyscypliny. Ludzie, którzy je noszą są przedsiębiorczy i zdecydowani w działaniu.


Charakterystyczne akcenty w ubiorze

     Ktoś, kto eksponuje swoje ramiona ubierając się w żakiet z "poduchami", pokazuje, że świetnie radzi sobie w życiu, odnosi sukcesy zawodowe. Jeśli jakaś osoba podkreśla mocno biodra, ubierając się na przykład w obcisłą bluzkę i szeroką, marszczoną spódnicę, to pokazuje, że preferuje swobodę seksualną, a może mieć nawet duże umiejętności w tej sferze. Wszelkie ozdoby lub dodatkowe wzory w ubraniu świadczą o aktualnych problemach. Broszka na sercu wskazuje na przykład na kłopoty miłosne, a wzorek na swetrze w okolicy żołądka - na trudności w działaniu lub kłopoty gastryczne.


Buty

     Masywne buciory o grubych podeszwach noszą osoby o zachwianym poczuciu bezpieczeństwa i słabej pewności siebie. A buty sportowe zakładają osoby, które cenią sobie wolność i swobodę działania. Buty lekkie o czubkach w szpic noszą ludzie, którzy czują się mocno zdominowani przez kogoś w rodzinie. A jeśli buty są przesadnie delikatne w stosunku do reszty ubioru, to oznacza, że ich właściciel wypełnia obowiązki ponad swoje siły. Jeżeli jest nim mężczyzna, to może mieć kłopoty seksualne. Wszelkie ozdoby na butach pokazują tajemnice, problemy rodzinne i chęć dowartościowania się przez pokazywanie swojego obuwia.


Dodatki w ubiorze

     Apaszka i szalik, jeśli nie są noszone w chłodne dni, świadczą o braku swobody i wewnętrznych hamulcach. Kapelusz lub beret, noszony w ciepłe dni, ma za zadanie podkreślić intelekt swojego właściciela. Z kolei jeśli jest zimno, a ktoś chodzi z gołą głową, to pokazuje w ten sposób swoją wolność i niezależność. Jeśli kobieta idąc trzyma torebkę w ręku, to informuje o tym, że radzi sobie dobrze w życiu. A gdy torba jest duża i niesie ją na pasku na ramieniu, to pokazuje, że jest mocno obciążona trudami życia i martwi się wszystkim na zapas. Osoba dynamiczna i praktyczna, która łatwiej pokonuje trudności, nosi małą torbę. Duży neseser u mężczyzny, przyozdobiony monogramami pokazuje, że właściciel chce, aby kobiety doceniły jego zawód i stanowisko.


Materiał opracowano na podstawie książki D. R. Tarczyńskiego: "Zrozumieć człowieka z wyglądu"; wyd. "Ankara", Łódź, 1995 r.


eliza.ksiazczak@linia.pl KOMUNIKATY
Zapraszamy do odwiedzenia pozostałych serwisów w portalu linia.pl
Twoja linia.pl
 
Serwisy linia

Kliknij tu,

aby przejść do innych serwisówPolecamy katalogi: Wibe, Profit, Prosty, Pogodny, Powietrzny, DobreMiejsce
Polecamy serwisy: Linia, Foto, Kobiety, MedycynaPowrót na górę   © 2001 Usługi Komputerowe s.c. & Eliza Książczak
Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved