Link - www.linia.pl Link - Banner - ReklamaLogo serwisu Kobieca linia

Index
Psychologia
Astrologia
Zdrowy styl życia i odżywiania
Kuchnia
Felieton
O nas
Napisz
Archiwum
Poprzednie artykuły:
Od czego zależy twój wygląd?
więcej...
Język ciała

Jakie KOMUNIKATY przekazuje człowiek swoim zachowaniem i budową fizyczną?

     W kontaktach z innymi ludźmi posługujemy się prawie trzema tysiącami znaków ciała. Obserwując tę symbolikę jesteśmy w stanie określić cechy charakteru, temperament, postawę życiową, uzdolnienia, talenty, stan zdrowia, upodobania seksualne, a nawet to, czy komuś powiedzie się w życiu czy nie. Możliwe jest również odkrycie, czy nasz rozmówca mówi prawdę, czy kłamie. Te wszystkie informacje odczytujemy z jego mimiki, gestów, intonacji głosu oraz budowy fizycznej. Niektóre z elementów stanowiących język ciała są bardziej wymowne, inne mniej. Faktem jest, że wszystkie są nieświadome, nie mamy na nie większego wpływu. Zdradzamy to, co chcielibyśmy ukryć przed innymi.


Co wyrażają oczy?

     Gdy spojrzymy w oczy naszemu rozmówcy, możemy wiele dowiedzieć się na jego temat. Ujawnią one przede wszystkim charakter i emocje tej osoby. Jeśli ktoś będzie miał oczy szeroko rozstawione, to znaczy, że jest to człowiek spokojny, opanowany, uczciwy i pracowity. Oczy wielkie i wypukłe świadczą o słabej woli i skromnych siłach witalnych. Oczy głęboko osadzone posiada ktoś, kto jest nieufny wobec innych, może być nawet podstępny. Jeśli jego oczy będą "rozbiegane" to może mieć złe zamiary. Niespokojne oczy, będące w ciągłym ruchu oznaczają cynizm i nieszczerość. Jeżeli osoba jest nieśmiała to spuszcza oczy w dół. Często wznosi je do góry marzyciel nie tolerujący szarego codziennego życia. Z kolei człowiek rozsądny i bardzo przenikliwy nadmiernie mruży oczy.


Co mówią usta?

     Kształt i wielkość ust określają cechy charakteru człowieka. Osoba dobroduszna, lubiąca uciechy życia posiada duże usta o mięsistych i wywiniętych wargach. Właściciel ust wąskich jest zawzięty i małomówny. Usta średnie świadczą o powadze i skromności. Skłonność do pomocy i poświęceń pokazują usta małe. Ale jeśli są one bardzo drobne to wskazują na trudności w podejmowaniu decyzji. Osoba posiadająca usta uśmiechnięte jest szlachetna i życzliwa, jeśli to nie jest uśmiech sztuczny. Jeśli ma kąciki ust uniesione, to znaczy, że obdarzona jest wesołym usposobieniem i dużym temperamentem, lubi życie towarzyskie. Wyjątkową inteligencję, ale zmienny humor i dużą dozę sceptycyzmu posiada właściciel ust skrzywionych. A jeśli ich kąciki są opuszczone to "mówią" o smutku i uporze.


Co określa nos?

     Na podstawie kształtu nosa można odczytać cechy osobowości człowieka. Jeśli ktoś ma nos zadarty, to jest optymistą, cechuje go prostota i wesołość, nie koncentruje się na drobiazgach. Nos garbaty charakteryzuje osobę o zamiłowaniach do pracy umysłowej. A jeżeli nos ma kształt orli, to jego właściciel jest bardzo obowiązkowy i troskliwy. Nos prosty i długi posiada ktoś, kto jest trochę leniwy i lubuje się w uciechach zmysłowych. O impulsywności i niekonsekwentnych działaniach świadczy nos krótki. A jeśli jest on jeszcze zadarty, to osoba taka cechuje się dużą zmysłowością i powodzeniem w towarzystwie. Duże poczucie humoru, szybki refleks i dążenie do zdobywania wiedzy posiada właściciel nosa prostego, greckiego.


Co można odczytać z włosów?

     Cechy charakteru człowieka można określić z koloru, grubości i gęstości włosów, oczywiście wtedy, gdy są naturalne. Analizując ich kolorystykę, stwierdza się, że blondyni są na ogół pracowici i taktowni, nie narzucają też swojej woli innym. Jeśli ich włosy są bardzo jasne, to wskazują na zamiłowanie do regularnego trybu życia. W przypadku ciemnego blondu można mówić o pokorze ich właściciela. Włosy czarne posiada człowiek o silnej osobowości, lubi on też rozkosze zmysłowe. Słabo toleruje duże zmiany życiowe osoba o włosach rudych. Jeśli ktoś przedwcześnie siwieje, to znaczy, że żyje w ciągłym stresie i ma wybuchowy temperament. Analizując strukturę włosów można zauważyć, że włosy gęste i delikatne posiadają osoby dobroduszne, miłe w sposobie bycia. Włosy kręcone świadczą o lekkomyślności i lubieżności oraz tendencjach do komplikowania różnych spraw.


O czym "mówi" twarz człowieka?

     Na podstawie kształtu twarzy można poznać osobowość i temperament człowieka. Jeśli jest okrągła, to świadczy o wesołości, szybkim nawiązywaniu kontaktów z innymi, bujnym życiu towarzyskim. Jest to typowy ekstrawertyk. Intelektualista, myśliciel, ktoś, kto wszystko wcześniej musi zaplanować ma twarz trójkątną. Taki człowiek jest jednocześnie skłonny do manipulowania innymi a nawet lekceważenia słabszych od siebie. Kwadratową twarz ma osoba energiczna, konsekwentnie dążąca do celu. Cechuje ją duża ostrożność i analizowanie wszystkich aspektów swoich poczynań. Lubi ona korzystać z życia, tak samo bawić się jak i pracować. Twarz owalna charakteryzuje na ogół kogoś, kto jest pełen optymizmu, bezinteresowności, szczerości i dużej dozy wiary w swoje możliwości.


Jakie znaki na twarzy wskazują na powodzenie w życiu?

     Jeśli mowa o szczęściu, to oczywiste jest, że dla każdego z nas oznacza co innego. Ogólnie większość ludzi myśląc o powodzeniu w życiu ma na myśli miłość, pozytywne kontakty towarzyskie, bogactwo i sławę. Najczęściej u ludzi popularnych można zaobserwować znaki na twarzy, świadczące o przejawach powodzenia. Należą do nich przede wszystkim: duże, wyraźne usta o regularnym kształcie, z lekko wzniesionymi kącikami; duże szeroko rozstawione i trochę podnoszące się zewnętrznymi kącikami oczy oraz subtelne i ruchome skrzydełka nosa. Jeśli twarz jest harmonijna świadczy na ogół o zrównoważeniu właściciela, co skłania go do właściwych wyborów a w efekcie do osiągania własnych celów. A to już tylko krok do powodzenia...

     Opracowanie na podstawie książki "Język ciała", A. Collins, Wyd. Astrum, Wrocław, 1996 r.


eliza.ksiazczak@linia.pl KOMUNIKATY
Zapraszamy do odwiedzenia pozostałych serwisów w portalu linia.pl
Twoja linia.pl
 
Serwisy linia

Kliknij tu,

aby przejść do innych serwisówPolecamy katalogi: Wibe, Profit, Prosty, Pogodny, Powietrzny, DobreMiejsce
Polecamy serwisy: Linia, Foto, Kobiety, MedycynaPowrót na górę   © 2001 Usługi Komputerowe S.C. & Eliza Książczak
Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved