Link - www.linia.pl Link - Banner - ReklamaLogo serwisu Kobieca linia
Index
Psychologia
Astrologia
Zdrowy styl życia i odżywiania
Kuchnia
Felieton
O nas
Napisz
Archiwum
Poprzednie artykuły:
Twoje gesty informatorem dla innych
Wszystko o przyjaźni
Temperament a partner na życie
więcej...
Jak znaleźć mężczyznę swojego życia?

Jakie błędy popełniają kobiety szukając partnera?

     W pewnych momentach życia wszystkie kobiety marzą, aby spotkać na swej drodze mężczyznę, który będzie odpowiadał ich ideałom. Ale wcale nieczęsto zdarza się, żeby właśnie za takich partnerów wychodziły za mąż. Niektóre w ogóle tego nie czynią, bo nie mogą znaleźć odpowiedniego mężczyzny. Najczęściej kobiety te nie potrafią zainteresować sobą potencjalnego obiektu swoich uczuć. Nie pozwala im na to ich niska samoocena. Uważają, że dopiero wtedy, gdy wyjdą za mąż, będą coś znaczyć, od tego zależy ich szczęście. Takie myślenie sprawia, że w każdym napotkanym mężczyźnie widzą kandydata na męża. Zaspokajając swoje emocjonalne potrzeby popełniają błędy i nawiązują kontakty z niewłaściwymi ludźmi. Po czym przychodzi rozczarowanie i rozglądanie się za kimś innym.


Kiedy kobiety dają sobie szansę na szczęście w życiu osobistym?

     Każda z nas jest niepowtarzalną indywidualnością. Aby odczuwać własną wartość, nie potrzebujemy wcale potwierdzeń z zewnątrz, ani w postaci znalezionego mężczyzny, ani pójścia z nim do ołtarza. Zawieramy związki małżeńskie, ponieważ wspólne życie może być całkiem przyjemne, wzbogaca nas duchowo i fizycznie. Zanim jednak zaczniemy dążyć do zmiany swojego stanu, powinniśmy nauczyć się naprawdę żyć, samodzielnie, na własny rachunek. Tylko przyjęcie pełnej odpowiedzialności za siebie może spowodować, że poczujemy swoją wartość. Wtedy możemy realizować swoje cele, zaspokajać własne potrzeby i sprawiać sobie przyjemności, niekoniecznie u boku mężczyzny. Chyba że nadszedł moment, że tego naprawdę chcemy, wtedy dobrze byłoby wziąć sprawę w swoje ręce.


Jaką należy przyjąć postawę, aby zainteresować sobą mężczyznę?

     Jeśli chcemy spotkać mężczyznę swoich marzeń, musimy realnie spojrzeć na rzeczywistość. Obserwując otoczenie zauważymy, że najczęściej podbijają serca mężczyzn kobiety postrzegane przez nich jako niezwykłe, warte zdobywania. Dobrze jest więc postawić sobie pytanie, jakie my jesteśmy, co sobą reprezentujemy i czego oczekujemy od partnera? Warto zastanowić się, na czym polega ta niezwykłość, za którą tak uganiają się panowie. Z pewnością nie chodzi tu o ideał piękna, chociaż wygląd nie jest bez znaczenia. Myślę, że szansę na zainteresowanie sobą mężczyzn mają kobiety, które są dla nich dostępne w sensie psychicznym. One są spontaniczne, uśmiechnięte, zadowolone z kontaktów z ludźmi. Samo życie sprawia im przyjemność. Takie kobiety zachowują się, jakby odniosły sukces i osiągają go.


Metody przyciągania uwagi mężczyzn

     Nie musimy czekać biernie, aż mężczyzna nas zauważy. Możemy za pomocą odpowiednich metod sprowokować go do tego. Najpierw uświadomić siebie trzeba, że często decydujące jest pierwsze wrażenie. Zawsze powinnyśmy być przygotowane na to, że potencjalnego partnera można spotkać wszędzie. Aby uniknąć zaskoczenia sytuacją, należy wyrobić sobie nowe nawyki zachowań. Pożądana jest pewność siebie, niewskazane - przybieranie pozy osoby przegranej. Przede wszystkim trzeba innym ludziom okazywać dowody sympatii. W przypadku spotkania mężczyzny trzeba wyrazić, że miło go było poznać. Takie zachowanie kobiet pozbawia oporów mężczyzn, którzy nie zawsze dążą do nawiązania znajomości z kobietą, chociaż im się podoba. Boją się odrzucenia i nie będą podejmować ryzyka. Dopiero gdy zauważą, że mają szansę, mobilizują się do działania, szczególnie gdy kobieta cieszy się sympatią i aprobatą innych. Warto więc podobać się wszystkim, ale należy zachować umiar. Przecież chodzi o wybór tylko jednego, tego wymarzonego.


Jak trzeba wyglądać, aby podobać się mężczyznom?

     Mężczyźni nie zwracają na ogół uwagi, czy kobieta ubrana jest według najnowszych trendów mody. Nie lubią, gdy jest ubrana krzykliwie i wyzywająco, nawet gdy taki styl jest właśnie na topie. Zdecydowanie wolą umiar we wszystkim. Zwracają uwagę na kobiety, które swoim ubiorem pobudzają ich wyobraźnię. Dlatego tak ważne jest podkreślanie kobiecej sylwetki. Unikać należy tu wszelkich nienaturalności, a więc niepotrzebnych powiększeń, marszczeń, falbanek, jaskrawych kolorów, zbyt wysokich lub płaskich obcasów. Mężczyznom nie podobają się kobiety obwieszone biżuterią jak choinka. Nie lubią też ostrego makijażu, chyba że na specjalne okazje. Pociąga ich natomiast świeżość i naturalność, subtelna woń dobrych perfum i nutka pewnej nonszalancji.


Jak nawiązywać kontakty z mężczyznami?

     Często mamy ochotę na nawiązanie kontaktu z mężczyzną, ale nie robimy tego, tylko cierpliwie czekamy, aż on zrobi pierwszy krok. Nasze zachowanie zdeterminowane jest wpływami kulturowymi, które na szczęście już coraz rzadziej dochodzą do głosu. Możemy więc podejść do mężczyzny i o coś go zapytać. Pod warunkiem, że widzimy w nim człowieka, a nie od razu potencjalnego partnera. Najlepiej jest zachowywać się w ten sposób, aby uzyskać informacje w dziedzinie, która interesuje obie strony. Mamy naprawdę duże pole do popisu. Jeśli będziemy żyć twórczo, aktywnie, rozwijać swoją osobowość i poszerzać zainteresowania, spotkamy ciekawych ludzi. Wielu z nich zostanie naszymi przyjaciółmi, może wśród nich znaleźć się ten, z którym chcemy dzielić swoje życie.


Jak się zachować na pierwszych randkach?

     Zanim ulokujemy swoje uczucia w jakimś mężczyźnie, dobrze byłoby przekonać się, czy zasługuje on na to. Trzeba go więc bliżej poznać, w różnych sytuacjach. Musimy dużo rozmawiać i stawiać pytania, które wymagają rozbudowanego wyjaśniania. Jeśli zauważymy jakiś fakt, który odróżnia naszego mężczyznę od innych, należy mu to powiedzieć i uzasadnić, że tak jest. Przede wszystkim trzeba pozwolić mężczyźnie mówić. On to uwielbia. My z kolei mamy okazję uzyskać cenne informacje o nim. Jeśli coś nam nie odpowiada, możemy się w porę wycofać z kontaktu. Gdy uznamy, że mężczyzna jest wart uczucia, możemy ostrożnie mówić, bez krytyki i wydawania własnych opinii o nim.


Jak poznać, czy z mężczyzną można spędzić życie?

     Ważną sprawą jest, aby znaleźć odpowiedź, co jest tak szczególnego w tym mężczyźnie, co nas w nim pociąga. Następnie należy zwrócić uwagę na to, czy wasze wartości i cele są wspólne. Warto też zaobserwować sposób, w jaki odnosi się on do innych, nie mówiąc o was. Nie możecie jednak być zbyt wymagające, panowie peszą się w obecności kobiet, na których im zależy. Mogą wtedy robić różne głupstwa i drobne nietakty. Jeśli ma to miejsce na początku znajomości, można im wybaczyć. Ale uważać trzeba w późniejszym okresie. Jeśli nie jesteśmy w stanie tolerować jego słabości lub nudzimy się w obecności partnera, lepiej wcześniej przerwać znajomość, niż brnąć w związek, który nie rokuje dobrze.


Materiał opracowano na podstawie książki M. Kent "Sztuka uwodzenia", wyd. Rebus, Poznań, 1996.


eliza.ksiazczak@linia.pl KOMUNIKATY
Zapraszamy do odwiedzenia pozostałych serwisów w portalu linia.pl
Twoja linia.pl
 
Serwisy linia

Kliknij tu,

aby przejść do innych serwisówPolecamy katalogi: Wibe, Profit, Prosty, Pogodny, Powietrzny, DobreMiejsce
Polecamy serwisy: Linia, Foto, Kobiety, MedycynaPowrót na górę   © 2001 Usługi Komputerowe s.c. & Eliza Książczak
Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved