Link - www.linia.pl Link - Banner - ReklamaLogo serwisu jakiegoś
Index
Psychologia
Astrologia
Zdrowy styl życia i odżywiania
Kuchnia
Felieton
O nas
Napisz
Archiwum
Poprzednie artykuły:
szukaj tutaj...
Dlaczego tak trudno jest schudnąć?
Powszechnym zjawiskiem ostatnich lat jest nadmierne tycie występujące u wielu osób. Niektórzy próbują z tym walczyć i sięgają po coraz to nowsze diety. Niestety, narzekają, ponieważ nie widzą efektów.
     Zdesperowani wracają do poprzedniego sposobu odżywiania, nie wierząc, że można jeszcze coś zmienić. Stan beznadziejności pogłębia frustrację, co w efekcie powoduje wzrost kilogramów.
     Gdyby tak mogli spojrzeć na sprawę inaczej i poszukać indywidualnej przyczyny tycia, wówczas ich wysiłki mogłyby okazać się skuteczne. Powinni więc zacząć od zadania sobie pytań na temat głównych grzechów żywieniowych popełnianych codziennie.
Jakie niepotrzebne emocje sprzyjają tyciu?
     Gdy łapiemy się na tym, że znowu nie wytrzymaliśmy i zjedliśmy kolejną czekoladkę, wpadamy w poczucie winy. Na domiar złego, ogarnia nas zazdrość, gdy widzimy, jak ktoś inny ma talię osy, a opycha się bezkarnie lodami.
     No cóż, jemu wolno, a nam nie. Nie każdy ma przecież jednakową przemianę materii i skłonność do tycia.
     A negatywne emocje wprowadzają nas tylko w zły nastrój, co z kolei rodzi chęć, aby szybko poprawić sobie samopoczucie zjadając kolejną czekoladkę.
CO POWODUJE POWIEKSZANIE WAGI CIAŁA?
Większość ludzi je nie tylko po to, aby zaspokoić głód, ale dla zupełnie różnych powodów. Jedzenie może być na przykład jednym ze sposobów spędzania wolnego czasu. Dla niektórych osób suto zastawiony stół jest niezłą atrakcją, często jedyną możliwą do osiągnięcia. Poza tym jedzenie jest w ostatnich czasach modne.
     Każde spotkanie towarzyskie, ba nawet służbowe odbywa się przy stole. Trudno jest nie utyć, mając tak dużo okazji do spożywania posiłków.
JAKĄ ROLĘ ODGRYWA ESTETYKA?
     Przygotowywanie posiłków urosło do rangi sztuki. Niebezpieczną sprawą jest fakt, że nie zwraca się uwagi na wartość produktów, ilość kalorii oraz odpowiednie zestawienie składników.
     Liczy się tylko to, aby podana potrawa przyciągała uwagę swoim wyglądem i smakiem. Działa więc stymulująco na nasze zmysły. Czy aby nie ma tu odrobiny manipulacji? Przecież w taki sposób właśnie wiele pań domu może zabłysnąć i poruszyć nie jednym męskim sercem.
     Wszak nie bez znaczenia jest przysłowie, że "przez żołądek do serca mężczyzny." W dodatku gdy jego waga wzrośnie, ona czuje się bezpiecznie i kokieteryjnie wtedy powie: "Kochanego ciała nie za dużo." Niestety nie wszystkich to przekona.


 KOMUNIKATY
Zapraszamy do odwiedzenia pozostałych serwisów w portalu linia.pl
Twoja linia.pl
 
Serwisy linia

Kliknij tu,

aby przejść do innych serwisówPolecamy katalogi: Wibe, Profit, Prosty, Pogodny, Powietrzny, DobreMiejsce
Polecamy serwisy: Linia, Foto, Kobiety, MedycynaPowrót na górę   © 2001 Usługi Komputerowe S.C. & Eliza Książczak
Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved