Link - www.linia.pl Link - Banner - ReklamaLogo serwisu Kobieca linia
Index
Psychologia
Astrologia
Zdrowy styl życia i odżywiania
Kuchnia
Felieton
O nas
Napisz
Archiwum
Poprzednie artykuły:
Woda zdrowia doda
Aktywność fizyczna drogą do zdrowia i sukcesu
Wzmacniamy odporność organizmu
więcej...
Oczyszczanie organizmu

Dlaczego chorujemy?

     Jedną z przyczyn utraty zdrowia i przedwczesnego starzenia się organizmu jest życie niezgodne z naturą. Ogromny wpływ ma tu odżywianie. Niestety, zatruwamy swój organizm spożywając gotowe, efektowne produkty, ale za to pełne szkodliwych substancji. One odkładają się w naszym ciele, ponieważ organizm nie jest w stanie wydalić ich w tak dużych ilościach. Po dłuższym czasie takiego postępowania zdrowie zaczyna szwankować i wpadamy z jednej choroby w drugą. Nie wyleczymy się skutecznie, jeżeli nie zmienimy swoich złych nawyków na dobre.


Jakie skutki powoduje niewłaściwy tryb życia?

     Gdy nasze samopoczucie pogarsza się z dnia na dzień, zaczynamy zastanawiać się co jest tego przyczyną. Otóż głównym winowajcą jest najczęściej zaniedbanie kręgosłupa. Jeśli śpi się na miękkim materacu i dużej poduszce, stan tej części ciała nie może być w dobrej formie. A kręgosłup to "fundament" naszego ciała. Jest odpowiedzialny za funkcjonowanie wielu narządów. Jeśli dodatkowo nie potrafimy prawidłowo oddychać i mało poruszamy się na świeżym powietrzu, nie mamy szans na dłuższe utrzymanie zdrowia. Do tego stanu przyczyniamy się, jeśli jemy za dużo, za słodko i za tłusto. Bardzo szkodliwy, ale niestety mocno zakorzeniony jest w nas nawyk niewłaściwego łączenia produktów. Za mało jemy surówek, a za dużo gotowanych posiłków. Narażamy się w ten sposób na niedobory pokarmowe. Nie pijemy też odpowiednich płynów. A w ogóle to żyjemy za szybko i tak też spożywamy posiłki, co niestety zaburza trawienie. Zatraciliśmy instynkt pierwotny i jemy wszystko, co mamy pod ręką, nie kierując się rozsądkiem.


Na czym polega oczyszczanie organizmu?

     Organizm człowieka posiada systemy, które są odpowiedzialne za oczyszczanie ze szkodliwych substancji. Należą do nich: jelito grube, wątroba, nerki, mięśnie i ścięgna, płuca i skóra, nos, oczy i uszy oraz tkanka tłuszczowa. U niektórych ludzi jelito grube więcej toksyn wchłania niż wydala. W wątrobie i nerkach tworzy się piasek lub kamienie. Kości i stawy trzeszczą, gdy zawierają nadmiar soli. Objawy takie świadczą, że systemy te są osłabione i nie spełniają dostatecznie swej roli. Wtedy ich funkcje przejmuje inny system. Mając na przykład wysypkę lub katar możemy spodziewać się, że jelito grube nie radzi sobie z oczyszczaniem z trujących składników.


Pewne dolegliwości świadczą o stopniu zanieczyszczenia organizmu

     Jeśli odczuwamy chroniczne zmęczenie to przechodzimy pierwszy stopień zanieczyszczenia organizmu. Przy drugim dochodzą bóle głowy i stawów. W trzecim stopniu atakują nas alergie. Jeśli pojawiają się kamienie, torbiele, guzy oraz nadwaga, to jest to piąty stopień. W szóstym uszkodzeniu ulega układ nerwowy. Choroba nowotworowa jest siódmym stopniem zanieczyszczenia organizmu.


W jaki sposób można oczyścić swój organizm?

     Są różne sposoby oczyszczania organizmu. Ale nie każdy z nich daje wszystkim stosującym pozytywne rezultaty. Każdy człowiek jest przecież inny i musi dobrać dla siebie właściwą metodę odtruwania. Koniecznie trzeba przestrzegać wszelkich zaleceń, aby nie było z tego więcej szkód niż pożytku. Wprawdzie sposoby oczyszczania pochodzą z mądrości przodków, to jednak nie każdy z nas może je zastosować, przynajmniej nie wszystkie. Należy więc obserwować swoje samopoczucie i niczego nie robić na siłę. Jeśli czujemy się lepiej, to znaczy, że wybraliśmy dobry sposób i możemy go powtórzyć. Aby efekt był trwały, powinniśmy zmienić tryb życia. Ograniczyć trzeba ilość posiłków i produktów białkowych pochodzenia zwierzęcego.


Oczyszczanie stawów i kości

     Najkorzystniej dla zdrowia jest wtedy, gdy stosujemy na przemian Odżywiając się nieprawidłowo spowodowaliśmy, że toksyny i sole osadziły się w stawach, które nas bolą i trzeszczą przy poruszaniu. Możemy sobie pomóc stosując kurację oczyszczającą z liścia laurowego. Potrzebujemy go w ilości 15 g. Przeprowadzamy odtruwanie przez 3 kolejne dni. Po tygodniu powtarzamy je.
     Przepis: 5 g liścia laurowego pokruszyć, wrzucić do 300 g wrzątku i gotować 5 minut na małym ogniu. Całość wlać do termosu i odstawić na 5 godzin. Przecedzić i pić płyn powoli małymi łyczkami co 15 minut przez 12 godzin. Nie wolno pić dużej ilości na raz, ponieważ grozi to krwotokiem. Następnego dnia wszystko zrobić tak samo.


Oczyszczanie wątroby

     Jeśli występują wzdęcia brzucha i żółtobrązowe plamy na skórze, to na pewno wątroba jest zanieczyszczona. Najprostszą kuracją oczyszczającą w tym przypadku jest picie mieszanek soków z warzyw na czczo. Najlepiej robić to latem i jesienią. Oczywiście soki muszą być robione domowym sposobem.
     I mieszanka: 300 g marchwi, 90 g ogórka świeżego i 90 g buraka ćwikłowego.
     II mieszanka: 270 g marchwi, 130 g selera i 60 g pietruszki.
     Aby kuracja była skuteczna, należy zmniejszyć ilość posiłków, w tym mięsa i tłuszczów zwierzęcych. Około 50% diety powinny stanowić gotowane warzywa. Dobrze byłoby zrezygnować ze śniadań, a jeśli nie uda się, to jeść kefir lub odrobinę chudego twarogu.


Materiał opracowano na podstawie książki M. Tombaka "Jak żyć długo i zdrowo", wyd. B. Tombak, Łódź, 1998.


eliza.ksiazczak@linia.pl KOMUNIKATY
Zapraszamy do odwiedzenia pozostałych serwisów w portalu linia.pl
Twoja linia.pl
 
Serwisy linia

Kliknij tu,

aby przejść do innych serwisówPolecamy katalogi: Wibe, Profit, Prosty, Pogodny, Powietrzny, DobreMiejsce
Polecamy serwisy: Linia, Foto, Kobiety, MedycynaPowrót na górę   © 2001 Usługi Komputerowe s.c. & Eliza Książczak
Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved